Nerezidenčné stavby

Nerezidenčné stavby

Nerezidenčné stavby sú nebytové (komerčné) budovy, medzi ktoré patria napr. hotely, priemyselné budovy, administratívne budovy, kultúrne zariadenia, nemocnice a mnohé mnohé ďalšie. Pri ich stavbe nachádzajú naše materiály široké uplatnenie.

BIZNIS CENTRUM PREŠOV

Biznis centrum Prešov sa nachádza v širšom centre Prešova. Biznis centrum slúži na podnikateľskú činnosť, na prevádzkovanie obchodov a kancelárskych priestorov nájomcov. Kapacita je 360 osôb. Podnikateľské centrum pozostáva zo 6 podlaží a podzemného parkoviska s  kapacitou 19 parkovacích miest z toho 5 pre zdravotne postihnutých.
Objekt biznis centra je svojou modernou architektúrou, použitými materiálmi a vybavením nadštandardným centrom. Súčasťou biznis centra je dvojpodlažný parkovací dom s kapacitou 86 vozidiel.

K zvýšeniu komfortu poslúžia aj lifestylové služby ako kozmetika, kaderníctva, lekáreň, obchody, reštaurácia s kaviarňou a letnou terasou.

KULTURPARK KOŠICE

Naša dobrá reputácia, vysoká kvalita a belosť našich betónov boli hlavnými dôvodmi, prečo sme boli vybraný za dodávateľa pre projekt rekonštrukcie Kasárne Kulturpark v Košiciach v roku 2013.
Dôležitou v projekte bola aj naša spoľahlivá logistika a technické vybavenie. Rozsiahle stavebné plochy boli zalievané 52, 46 a 36-metrovými pumpami. V dôsledku horúceho počasia bol čerstvý betón dodávaný a liaty v nočných hodinách. Na kvalitu dodávaného materiálu denne dohliadal priamo na mieste náš technológ. Objem dodávok predstavoval spolu 1 470 m3.

Obchodný dom OC Point, Banská Bystrica

Nákupné centrum Point sa nachádza v priamom centre mesta, na začiatku pešej zóny od Zvolena. Celá lokalita je vnímaná ako tradičné miesto pre nákupy. Nákupné centrum je charakteristické exkluzívnym architektonickým riešením exteriéru a interiéru. Point s plochou 5 350 m2 a 40-timi obchodnými jednotkami má všetky predpoklady stať sa obľúbenou destináciou pre rýchle nákupy a zároveň príjemné posedenie.

Dominantou fasády nákupného centra je znázornenie ženy so slnečníkom z obrazu známeho maliara Dominika Skuteckého s názvom Trh v Banskej Bystrici.

BIOFARMA TURIE

Materiály CRH našli uplatnenie aj pri stavbe Biofarmy Turie. Farma sa nachádza na južnom okraji obce Turie, v malebnom prostredí Rajeckej doliny. V areáli farmy je vybudovaný moderný pastevný areál s automatickými vyhrievanými napájačkami a prístreškami. Tu sa pasie plemenné stádo, aj stádo na jatočné účely.

V ďalšej časti areálu je prevádzková budova so zázemím pre zamestnancov a tiež s priestormi na jatočné spracovanie, rozrábku, balenie a chladenie hovädzieho mäsa z vlastných pasienkov.
Najnovšie na farme pribudla aj ubytovacia časť vo vyššom štandarde, kde je pre hostí k dispozícii päť 2-lôžkových izieb s vlastnou kuchynkou a tiež veľká vyhliadková terasa a oddychový altán s grilom.

CRH na stavby na farme dodávalo betón zo svojej betonárne v Lietavskej Lúčke.

TWIN CITY BRATISLAVA

S budovami Twin City vznikla v Bratislave nová biznisová štvrť, ktorá svojimi modernými kancelárskymi priestormi navracia život do opustenej industriálnej časti mesta.

Využitie inteligentných technológií zaručuje efektívnu prevádzku budov, ktorá šetrí nielen náklady, ale aj životné prostredie.
Moderná veža Twin City Tower s obložením evokujúcim meď odráža dedičstvo bývalej industriálnej zóny a továrne na káble. Za špirálovitou fasádou je ukrytá najnovšia technológia, ktorá poskytne ideálne pracovné prostredie.

Projekt Twin City Tower vznikol v spolupráci HB Reavis s partnerskými štúdiami CEPM a Siebert + Talaš a popredným britským štúdiom John Roberston Architects.

NÁMESTIE PRIEVIDZA

Mesto Prievidza vypísalo ešte v roku 2013 anonymnú architektonickú súťaž na spracovanie návrhu architektonického riešenia časti pešej zóny so zakomponovaním vodného prvku a súvisiaceho priestoru pešej zóny na Námestí slobody v centrálnej mestskej zóne.  Víťazný návrh je dielom spoločnosti txt architekti.
Stavebné práce pozostávali z úpravy spevnených plôch, realizácie vodného prvku vrátane technológie a prípojok, osadenia verejného osvetlenia, realizácie mobiliáru (lavičky, odpadkové koše), umiestnenia systému odvedenia dažďových vôd, výrubu zelene a sadových úprav a prác súvisiacich s úpravou pamätníka.

ARCHEOPARK PAVLOV

Myšlienku múzea inicioval prvýkrát v roku 2002 Archeologický ústav CAS, Brno, ktorý je teraz aj odborným partnerom a sponzorom projektu. Projekt pripravilo Regionálne múzeum v Mikulove v spolupráci s architektonickým štúdiom Radko Květ. Konštrukciu spoločne vykonala spoločnosť OHL ŽS, a.s. a SKRstav, s.r.o. Spoločnosť Pixl-e bola dodávateľom výstavy, zatiaľ čo nábytkárske a audiovizuálne technológie dodal A.M.O.S. Design, s.r.o. a Lotech, s.r.o.