Stážové programy

Stážové programy

Stážové programy sú v CRH zdrojom nových talentov

Dopyt po kvalitných uchádzačoch o prácu v stavebníckom priemysle je vysoký. Na pracovnom trhu uspeje lepšie firma, ktorá neustále rozvíja svoju ponuku pre nádejné talenty. Lákadlom pre uchádzačov o prácu spomedzi študentov či absolventov vysokých škôl môžu byť kurzy, platené stáže, tréningy, ale aj rôzne firemné benefity. Tento trend rezonoval aj na tohtoročnom veľtrhu práce Profesia Days v Bratislave, kde sa po prvý raz predstavila aj spoločnosť CRH Slovensko.

Zvyšujúca sa dynamika stavebného priemyslu na Slovensku sa odzrkadľuje aj v dopyte po nových talentoch z radov študentov a absolventov. Spoločnosť CRH Slovensko, ktorá patrí od augusta minulého roku do celosvetovej skupiny CRH a je lídrom na trhu stavebných materiálov a služieb, pripravila pre študentov vysokých škôl možnosť absolvovať platenú trojmesačnú stáž na 360-stupňovom princípe. Spočíva v tom, že zahŕňa prípravnú, tréningovú a praktickú časť, ktorú môžu vykonávať na rôznych oddeleniach výroby, na finančnom, IT, právnom, HR alebo komunikačnom oddelení. Pre študentov sú pripravené odborné exkurzie, oboznámia sa s fungovaním celej firmy a absolvujú aj dva bezplatné tréningy, zamerané na prezentačné zručnosti a time management.

„Stážisti sú pre nás plnohodnotnými členmi tímov, ich prínos berieme vážne. Ak od nich očakávame dobrý výsledok, pomáhame im ho dosiahnuť a vďaka tréningom aj lepšie odprezentovať nášmu manažmentu. Výsledky práce stážistov sa totiž dostanú až priamo k nemu,“vysvetľuje Annamária Marcinová, personálna riaditeľka CRH North Danube.

Spoločnosť CRH Slovensko sa zúčastnila na veľtrhu Profesia Days po prvýkrát a bola jednou zo siedmych firiem, ktoré oslovovali potenciálne posily do svojich tímov nie v jednom, ale až v dvoch stánkoch, v absolventskej aj študentskej zóne. Podľa názoru spoločnosti má zmysel komunikovať s každou z týchto cieľových skupín individuálne. A čo najviac zaujímalo adeptov na prácu v stánku CRH? „Najmä možnosť zamestnania v našej spoločnosti po stáži a po štúdiu či práca mimo Slovenska, v rámci 37 krajín, kde CRH pôsobí. Zaujímala ich aj možnosť flexibility a kariérneho postupu. Na všetky otázky dokážeme odpovedať ´áno´, a to vďaka tomu, že sme medzinárodnou firmou a poskytujeme rôznorodé možnosti na kariéru v každej funkčnej oblasti,“ uzatvára A. Marcinová. Spoločnosť už čoskoro predstaví aj ďalšiu novinku pre mladých absolventov vysokých škôl, medzinárodný Young Graduates Program, ktorý absolventom počas troch rokov umožní budovať si kariéru nielen v krajine, odkiaľ pochádzajú, ale aj v zahraničí.

Ako sa dá zapojiť do letných stáží v CRH Záujemcovia môžu do 30. apríla 2016 zaslať na internship@danucem.com svoj životopis, popísať v ňom svoje skúsenosti, uviesť ašpirácie a očakávania od letnej stáže v CRH a priblížiť, o akú oblasť majú záujem, aby im tím v CRH mohol ponúknuť najvhodnejšiu tému na spracovanie. Viac informácií bude postupne publikovaných na profiloch firmy na LinkedIn, Facebooku a www.crhslovakia.com

O spoločnosti CRH (Slovensko) a. s.

Akciová spoločnosť CRH (Slovensko) so sídlom v Rohožníku je súčasťou skupiny CRH, ktorá v auguste 2015 nadobudla aktíva spoločnosti Holcim (Slovensko) a.s. Pod CRH (Slovensko) a.s. patria cementárne v Rohožníku a Turni nad Bodvou, sieť betonární a štrkovní po celom Slovensku, spoločnosť ecorec Slovensko, najvýznamnejší výrobca alternatívnych palív na trhu, a prepravná spoločnosť TransPlus.

Skupina CRH je medzinárodná diverzifikovaná skupina spoločností s vedúcim postavením v oblasti stavebných materiálov, ktorá zamestnáva viac ako 90 000 zamestnancov v 4 000 prevádzkach v 37 krajinách. CRH je najväčším výrobcom stavebných materiálov v severnej Amerike a tretou najväčšou skupinou v tomto odvetví na svete. Skupina má vedúce postavenie na svete a dobré strategické zázemie v rozvíjajúcich sa ekonomických regiónoch Ázie a južnej Ameriky. CRH sa dodávaním kvalitných materiálov na výstavbu a údržbu infraštruktúry, bývania a komerčných objektov zaväzuje k vytváraniu lepšieho životného prostredia. CRH je spoločnosťou v zozname Fortune 500 a zakladajúcim členom indexu FTSE 100 a ISEQ 20. Akcie CRH sú registrované na burze cenných papierov v Londýne a Dubline a sú tiež obchodované na burze cenných papierov v New Yorku vo forme amerických depozitných akcií (ADS). Viac na www.crh.com

KONTAKT PRE MÉDIÁ

Viera Blazsek
Corporate Affairs Director

M: +421 (0) 911 052 102
E: viera.blazsek@danucem.com